Maraton patriotyczny

Maraton patriotyczny we Wrocławiu już za parę dni

Maraton patriotyczny we Wrocławiu z okazji Święta Niepodległości

Maraton patriotyczny to pomysł Warszawiaków na świętowanie ważnej daty. 11 listopada cała Polska świętuje rocznicę odzyskania niepodległości. Obchody takie mogą przyjąć wiele różnych form, również sportowe. W wielu polskich miastach organizuje się zawody sportowe z tej okazji. We Wrocławiu takim wydarzeniem będzie WrocWalk Marathon. Będzie można wziąć w nim udział już parę dni, a dotyczy to wszystkich chętnych. Zaprasza się nie tylko mieszkańców miasta, ale też przyjezdnych, którzy zechcą dołączyć do tej patriotycznej akcji.

Obchody 11 listopada we Wrocławiu

Słowo Maraton kojarzy się najczęściej z bieganiem. Tym razem jednak skupimy się na pieszej wędrówce, co wcale nie oznacza gorszych wrażeń. Organizatorzy przygotowali wydarzenia w taki sposób, aby każdy mógł je dobrze zapamiętać i poczuć satysfakcji z upamiętnienia tego ważnego dla Polaków dnia.

Na początku oczywiście trzeba będzie się zapisać. Zapisy nie wymagają jednak spełnienia żadnych trudnych kryteriów i nie trzeba się martwić, że zabraknie miejsc. Następnie każdy uczestnik dostanie mapę trasy, a jest ich trzy. Każda z nich cechuje się osobną tematyką, więc należy się zastanowić, która najbardziej nam odpowiada.

Jakie trasy przewidzieli organizatorzy maratonu?

Pierwsza trasa obejmuje Wrocławskie Muzea i Kościoły. Po drodze zobaczymy takie budynki jak Pałac Królewski, Muzeum Pana Tadeusza, Wieżę Matematyczną, Arsenał Miejski czy Katedrę Greckokatolicką św. Wincentego i św. Jakuba i kilka innych. Wszystkie te obiekty będą oczywiście oznaczone na mapie, więc nikt nie musi się martwić, że cokolwiek przeoczy.

Drugą opcją jest wybranie trasy sportowej, podczas której – jak sama nazwa wskazuje – będziemy mogli obserwować obiekty sportowe. Chodzi tu między innymi o Stadion Olimpijski oraz specjalne punkty kontrolne w takich miejscach jak Park Grabiszyński i Park Szczytnicki. Sportowy charakter trasy zobowiązuje, więc jest ona najdłuższą z trzech, które mamy do wyboru.

Na sam koniec zaplanowano trasę rodzinną. Na jej drodze pojawią się atrakcje dla najmłodszych takie jak warsztaty muzyczne oraz wystawa lalek. Polecamy tę trasę zwłaszcza tym, którzy chcą ten dzień spędzić spokojnie i pogodnie.