Legnicka policja zatrzymuje 20-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg przestępstw

W Legnicy, młody człowiek o wieku 20 lat został zatrzymany przez miejscową policję pod zarzutem różnych przestępstw, w tym kradzieży z włamaniem do sklepów, samochodów i nielegalnego korzystania z cudzej karty bankowej. Mężczyzna musiał usłyszeć aż szesnaście różnych zarzutów wobec siebie, a teraz będzie musiał odpokutować swoje czyny przed sądem. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Pod koniec pierwszego tygodnia nowego roku, dokładnie 8 stycznia, legnicka policja zatrzymała wspomnianego 20-latka, który jest mieszkańcem tego miasta. Podejrzewany był o kradzież telefonu komórkowego, którą przeprowadził chwilę wcześniej w jednym ze sklepów na terenie Legnicy.

W prasowym komunikacie wydanym przez policję czytamy, że w trakcie procedury zatrzymania i następującej po niej rewizji osobistej, funkcjonariusze odnaleźli przy podejrzanym dokumenty pochodzące z pojazdu, do którego wcześniej doszło do włamania oraz kradzieży.

Policjanci, dzięki wcześniej zgromadzonym dowodom, byli w stanie przypisać 20-latkowi udział nie tylko w jednym, ale aż trzech przypadkach kradzieży z włamaniem do samochodów. Dodatkowo, mężczyzna dziesięć razy posłużył się skradzioną kartą bankomatową.