Konferencja prasowa OK Samorząd: Prezentacja kandydatów do Sejmiku Dolnośląskiego

W czwartkowe popołudnie, 7 marca, przedstawiciele koalicji samorządowej OK Samorząd ujawnili swoją listę kandydatów na stanowiska w sejmiku województwa dolnośląskiego. W skład grona kandydatów weszli między innymi byli aktywiści z Bezpartyjnych Samorządowców oraz osoby powiązane politycznie z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano liderów reprezentujących poszczególne okręgi. Na czele koalicji samorządowej znajduje się Patryk Wild, doświadczony radny wojewódzki z 17-letnim stażem. Wild przyczynił się do opracowania planu transportowego dla regionu i był jednym z twórców Kolei Dolnośląskich.

Patryk Wild skomentował cel, jaki koalicja OK Samorząd ma na celu osiągnąć. Pierwszym priorytetem jest skomunikowany region – dążenie do tego, aby Dolny Śląsk stał się regionem, gdzie pociąg kursuje co godzinę do stolicy każdego powiatu, a autobus dociera do każdej gminy.

Politycy koalicji OK Samorząd mają też na uwadze kwestie zdrowia, w tym także gospodarkę odpadami. Trzecim celem jest zapewnienie równych szans między poszczególnymi częściami regionu.

Zdaniem Wilda, Dolny Śląsk to obecnie region dwóch prędkości. Na jednym biegunie mamy dynamicznie rozwijające się „lokomotywy wzrostu”, takie jak Wrocław, natomiast na drugim obszary peryferyjne, które pomimo swojego turystycznego potencjału, ulegają wyludnieniu.