Kierowca samochodu elektrycznego Tesla ukarany za przekroczenie prędkości

Niedawno zatrzymany na drodze został mężczyzna prowadzący samochód marki Tesla. Przekroczył on dozwoloną prędkość aż o 78 km/h. Za to wykroczenie policja nałożyła na niego karę w postaci mandatu w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych.

Zdarzenie miało miejsce w ostatnim tygodniu, kiedy to policjanci pełnili służbę na jednym z wrocławskich szlaków komunikacyjnych. Zauważyli wtedy, że kierujący pojazdem marki Tesla, porusza się po drodze z prędkością znacznie przewyższającą dozwolone na tym odcinku 50 km/h.

Jak informuje Paweł Noga, młodszy aspirant sekcji prasowej policji we Wrocławiu, pomiar prędkości potwierdził, że kierujący samochodem elektrycznym poruszał się z prędkością 128 km/h, czyli o 78 km/h więcej niż dozwolone. Mężczyzna próbował tłumaczyć swoje zachowanie mocnym przyspieszeniem charakterystycznym dla samochodów elektrycznych.

W oparciu o obowiązujący taryfikator, za przekroczenie dozwolonej prędkości kierowca Tesli otrzymał mandat w kwocie 2500 zł. Dodatkowo, do jego konta kierowcy dopisano 15 punktów karnych. W efekcie przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h na terenie zabudowanym, kierowca stracił także prawo jazdy na okres trzech miesięcy.