Intensywne prace drogowe na odcinkach autostrady A4 11 czerwca

We wtorek, 11 czerwca, punktualnie o godzinie 7:00 rano, zaczęły się realizowane prace drogowe. Ich celem było naniesienie nowych oznaczeń na jezdnię, co miało miejsce na 153. kilometrze autostrady A4. Obszar, na którym prowadzone były roboty, znajduje się pomiędzy węzłami Bielany Wrocław a Brzeg, kierując się w stronę Katowic. Prace skoncentrowane były na prawym pasie ruchu i wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Zgodnie z informacjami podanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), mogą one przysporzyć utrudnień trwających nawet do 13 godzin.

Nie była to jedyna inwestycja drogowa prowadzona w tym rejonie tego dnia. Między węzłami Bielany Wrocław a Wrocław Wschód, cały czas idąc w kierunku Katowic, trwały prace związane z oświetleniem drogi. Od godziny 10:00, lewy pas jezdni był nieprzejezdny. Takie utrudnienia mogły trwać około 6 godzin.

Z kolei na 83. kilometrze autostrady A4, pomiędzy węzłami Lubiatów a Złotoryja, jadąc w stronę Wrocławia, prowadzono naprawy barier energochłonnych. Lewy pas ruchu był zablokowany od godziny 8:30, co skutkowało tym, że cały ruch odbywał się prawym pasem. Takie utrudnienia mogły potrwać również do 6 godzin – informuje GDDKiA.