Impreza motoryzacyjna Ultrace przekroczyła pojemność parkingów stadionu Tarczyński Arena

W ostatni weekend (10-11 czerwca), na stadionie Tarczyński Arena odbywała się impreza motoryzacyjna o nazwie Ultrace, która zgromadziła miłośników samochodów z różnych części Europy. Wydarzenie to przyciągnęło do siebie ogromną ilość osób, które przyszły podziwiać ponad tysiąc starannie dobranych pojazdów oraz uczestniczyć w pokazach driftu. Niestety, parking znajdujący się w okolicy stadionu nie był w stanie pomieścić wszystkich pojazdów uczestników.

Z powodu braku wolnych miejsc na parkingu, kierowcy zmuszeni byli zostawiać swoje auta na trawnikach, chodnikach oraz na przydrożnych uliczkach, takich jak ul. Maślicka. Postawienie pojazdów w niedozwolonych miejscach spowodowało niezadowolenie lokalnych mieszkańców. W odpowiedzi na tę sytuację, Rada Osiedla Maślice podjęła decyzję o interwencji.

Na teren imprezy przybyli strażnicy miejscy, którzy zaczęli wystawiać mandaty kierowcom za parkowanie w miejscach niedozwolonych. Impreza Ultrace przyciągnęła znacznie więcej uczestników niż przewidywano, co spowodowało konieczność poszukiwania alternatywnych rozwiązań w zakresie miejsc parkingowych dla przybyłych samochodów. Niestety, skończyło się to na wydawaniu mandatów przez straż miejską tym, którzy zostawiali swoje pojazdy tam, gdzie tylko było to możliwe.