Gwałtowna burza nad Wrocławiem powoduje zalane posesje i uszkodzenia

Wrocław doświadczył silnej burzy z ulewą około godziny 17, która spowodowała zamianę ulic w potoki wodne. Synoptycy przewidują, że burze mogą się utrzymać aż do wieczora.

Po przemarszu gwałtownej ulewy nad Wrocławiem, straż pożarna odnotowała 24 interwencje. Otrzymali zgłoszenia dotyczące zalewanych posesji oraz piwnic zarówno w budynkach wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych na terenie miasta i powiatu wrocławskiego. Woda dostała się m.in. do garaży i piwnic przy ulicach Białowieskiej, Wejherowskiej i Popowickiej.

Strażacy informują również o szkodach wynikających z silnego wiatru. W wyniku wichury powalone zostało drzewo i zerwany dach przy ulicy Malinowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) dla Wrocławia i powiatu wrocławskiego obowiązuje do godziny 20:30. Nadal istnieje ryzyko wystąpienia burz z intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem.

W komunikacie IMGW czytamy: „Aktualnie obszar najbardziej aktywnych burz znajduje się na linii od okolic Wschowa po okolice Wrocławia i przemieszcza się w kierunku północno-wschodnim oraz wschodnim. Lokalnie intensywność opadów może wynosić nawet 30 mm/h, natomiast porywy wiatru – 70 km/h. W niektórych miejscach możliwe jest również wystąpienie gradu”.