Ekspansja strefy płatnego parkowania na nowe tereny we Wrocławiu

Zasady parkowania na niektórych osiedlach we Wrocławiu ulegną wkrótce zmianie. Mieszkańcy Hubów i Tarnogaju będą musieli przyzwyczaić się do obecności parkomatów, które mają zostać zainstalowane jeszcze w tym roku. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) przewiduje ogłoszenie przetargu na realizację tych zadań.

Ilość miejsc parkingowych, które zostaną określone w ramach strefy płatnego parkowania, będzie uzależniona od konkretnych regulacji prawnych. Obejmują one takie elementy jak: odległości od skrzyżowań, przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej, bram lub minimalne wymagane szerokości chodników. Pomimo tego, że po wprowadzeniu regulacji liczba miejsc do zaparkowania często maleje, to jednak mechanizm rotacji nakładany przez parkomaty sprawia, że rzeczywista ilość aut na danym osiedlu spada. Przede wszystkim dotyczy to pojazdów kierowców spoza miasta.

W myśl decyzji radnych oraz wyników konsultacji z Radą Osiedla Powstańców Śląskich, planowane jest rozszerzenie istniejącej strefy o dodatkowe miejsca parkingowe. Te zostaną wyznaczone w drugiej połowie września na ulicach Zaporoskiej i Szczęśliwej.