Dekada nocnych maratonów we Wrocławiu: szczegóły jubileuszowej, 10. edycji w 2024 roku

Nocny Wrocław Półmaraton, jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych Dolnego Śląska, ma już ustaloną datę swojego jubileuszowego, dziesiątego biegu. Ta unikalna impreza biegowa ma na celu zgromadzenie 10 tysięcy biegaczy, którzy przejmą władzę nad ulicami Wrocławia. Zapisy na ten wyjątkowy maraton niedługo się rozpoczną.

Od dekady Nocny Wrocław Półmaraton jest corocznym wydarzeniem, które szturmem zdobyło serca miłośników biegania z całego regionu. Organizatorem tych popularnych zawodów jest Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Jednakże w latach 2020 i 2021, przez pandemię COVID-19, nie udało się przeprowadzić tej upragnionej „połówki”.

Podczas ostatnich zawodów najszybszym uczestnikiem okazał się Tomasz Grycko, który pokonał trasę w 1 godzinę, 4 minuty i 59 sekund. Triumfatorką w kategorii kobiet była Natalija Semenovych, która ukończyła maraton w czasie 1 godziny, 15 minut i 20 sekund. Wszyscy uczestnicy, entuzjaści nocnych biegów, dobiegli do mety o 1:50 w nocy, a ich radosne miny i zadowolenie z końcowego wyniku zdobiły wrocławski Stadion Olimpijski.

Dekadowa, 10. edycja Nocnego Wrocław Półmaratonu odbędzie się 15 czerwca 2024 roku. Start zaplanowany jest na godzinę 22:00. Ta data powinna znaleźć się w każdym biegowym kalendarzu. Organizatorzy już teraz intensywnie pracują nad przygotowaniem tego wyjątkowego wydarzenia.