Andrzej Rządkowski z Klubu Szermierczego Wrocławianie w składzie reprezentacji Polski na zawodach szermierczych

Zawodnik Klubu Szermierczego Wrocławianie, Andrzej Rządkowski, miał zaszczyt wystąpić w barwach narodowych podczas międzynarodowych zawodów w szermierce. Na podium zawodów triumfowali floreciści z Włoch, którzy w emocjonującym finale pokonali rywali z Japonii stosunkiem punktów 45:41.

Reprezentacja Polski występowała w składzie obejmującym czterech zawodników: Michała Siessa z AZS AWFiS Gdańsk, Andrzeja Rządkowskiego z klubu Wrocławianie, Adriana Wojtkowiaka z AZS AWF Poznań i Jana Jurkiewicza reprezentującego Toruńską Akademię Floretu. Ich zmagania na turnieju rozpoczęły się od znaczącego sukcesu – zwycięstwa nad szermierzami z Holandii wynikiem 45:24 w rundzie 1/16 finału. Później polscy floreciści pokonali reprezentację Egiptu 45:27, jednak przegrali w ćwierćfinale z czołowymi zawodnikami światowego rankingu – drużyną Japończyków – 32:45.

Podczas decydujących pojedynków o miejsca 5-8, pod okiem trenera Radosława Glonka, nasi szermierze pokonali Belgów 45:37. Niestety, w następnym meczu ulegli zawodnikom z Hongkongu, przegrywając 37:45. W efekcie końcowym, polska drużyna szermierzy uplasowała się na godnej szóstej pozycji.