159 ochotników dołącza do szkolenia w Akademii Wojsk Lądowych

Akademia Wojsk Lądowych w sobotę przyjęła 159 ochotników, którzy zdecydowali się na zdobycie podstawowych umiejętności wojskowych – taką informację podała major Roksana Borowska, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego AWL.

Pod okiem wojskowych specjalistów ochotnicy będą uczeni podstaw walki w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem, a także zasad posługiwania się bronią. Program szkolenia obejmuje poznanie budowy broni, naukę składania i rozkładania, jak również rzucanie granatem ćwiczebnym oraz strzelanie. Ponadto, uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy medycznej.

Podpułkownik Mirosław Meńkarski, wykładowca AWL, wyraził swoje uznanie dla zaangażowania uczestników szkolenia. Jak podkreślił, są to osoby, które nie miały styczności z aktywnością fizyczną od dłuższego czasu, jednak teraz odnajdują w sobie ducha żołnierza i wkładają całe swoje serce w szkolenie.

Wśród uczestników szkolenia znaleźli się zarówno nowicjusze, jak i ci, którzy od dawna uczestniczą w takich treningach i planują przyszłość związana z wojskiem. Udział w szkoleniach mogą brać obywatele polscy w wieku od 15 do 65 lat. Na koniec szkolenia organizatorzy przygotowali dla uczestników ognisko i wojskową grochówkę.