101 lokalnych komitetów wyborczych zarejestrowanych do udziału w nadchodzących wyborach samorządowych

Komisarze wyborczy z Wrocławia odnotowali rejestrację 101 lokalnych komitetów wyborczych, które planują zgłosić swoich kandydatów do udziału w wyborach samorządowych. Te wybory odbędą się 7 kwietnia, a okres składania zgłoszeń kończy się w najbliższy poniedziałek.

Wśród tych 101 komitetów, nie ma jeszcze żadnego, który deklarowałby zamiar rywalizacji o fotel zarządzający Wrocławiem. Dotychczasowe zgłoszenia pochodzą z gmin i powiatów otaczających stolicę Dolnego Śląska. Między innymi swoje komitety zarejestrowali: burmistrz Milicza – Piotr Lech, burmistrz Góry – Irena Krzyszkiewicz, burmistrz Kątów Wrocławskich – Julian Żygadło, wójt Miękini – Jan Grzegorczyn, wójt Długołęki – Wojciech Błoński, wójt Wiszni Małej – Jakub Bronowicki oraz wójt Oleśnicy – Marcin Kasina.

Komitety wyborcze, które zarejestrują się u wrocławskich komisarzy wyborczych, będą mogły uczestniczyć jedynie w wyborach na szczeblu lokalnym lub regionalnym. Komitety planujące wystawić kandydatów w większym obszarze muszą zgłosić się do Państwowej Komisji Wyborczej. Jak do tej pory, zarejestrowano tam siedem komitetów, w tym Koalicję Obywatelską, Bezpartyjnych Samorządowców, Normalny Kraj, Obywateli i Sprawiedliwość, Związek Słowiański, Ruch Naprawy Polski oraz Samoobronę. W kolejce do rejestracji czekają jeszcze komitety: Ojcowizna RP, Prawo i Sprawiedliwość, Ślonzoki Razem oraz Lewica.