Policja poszukuje oszustów, którzy wyłudzili 90 tysięcy złotych na fałszywe inwestycje

Policja we Wrocławiu intensywnie bada sprawę oszustwa finansowego, które miało miejsce w marcu tego roku. Śledztwo dotyczy wyłudzeń dokonywanych przez cyberprzestępców, którzy wykorzystują metodę oszustw inwestycyjnych. Funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście udostępnili zdjęcia dwóch mężczyzn mogących posiadać istotne informacje związane z tym przestępstwem.

Nowa metoda wyłudzania pieniędzy

Oszustwa związane z inwestycjami to coraz częstsza forma przestępstw finansowych. Cyberprzestępcy kontaktują się z ofiarami, oferując szybki zysk z inwestycji, co często kończy się utratą oszczędności. W jednym z takich przypadków, dwaj mężczyźni przekonali mieszkankę Wrocławia do przekazania im 90 tysięcy złotych. Kobieta dodatkowo zaciągnęła pożyczkę, aby zainwestować w rzekomo pewny interes.

Apel o pomoc w rozpoznaniu podejrzanych

Wrocławscy funkcjonariusze upublicznili fotografie osób, które mogą być kluczowe w rozwiązaniu sprawy. Policja zapewnia anonimowość tym, którzy zdecydują się udzielić informacji mogących przyczynić się do zatrzymania oszustów. Wszyscy, którzy mogą pomóc w identyfikacji lub lokalizacji tych mężczyzn, proszeni są o kontakt z policją.

Możliwość kontaktu z policją

Osoby, które rozpoznają mężczyzn lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji we Wrocławiu. Można to zrobić, dzwoniąc bezpośrednio do dyżurnego Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście lub korzystając z numeru alarmowego 112. Każda informacja może okazać się nieoceniona w postępie śledztwa.

Źródło: wroclaw.pl